Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun ‎

Sayın Üyemiz,

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü karşılama heyecanımız doruktayken, hepimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük kurtuluş mücadelesiyle elde ettiğimiz bağımsızlığımızın ve demokrasimizin teminatı olduğunu hissettiğine eminim.

Cumhuriyetimiz, milletimizin insan onuruna yakışır bir toplumsal yaşam sürme mücadelesinin en önemli aşamasıdır. Türk Radyasyon Onkolojisi camiası olarak branşımızın insanlığa ve bilime katkısının artması için yapacağımız mücadele Cumhuriyetimizin yarınlarına sözümüz, uluslararası görünürlüğümüzün ve bilimsel etkimizin yükselmesi için de gücümüz olacağının bilincindeyiz.

Büyük Önderimiz Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi, özündeki değerleri yaşatarak ileriye taşımanın yolunun, her üyemizin bir diğerinden sorumlu olduğunun unutulmamasından, hepimizin çalışmasından, üretmesinden, paylaşmasından ve genç kuşak meslektaşlarımıza saygın bir branş bırakmak için çabalamasından geçtiğini biliyoruz.

Aydınlanmanın ve Cumhuriyetimizin değerlerini bilimsel arenada hakim kılma mücadelesini sürdürmenin, tüm branşlarla ilişkilerimizde esas aldığımız saygı, sevgi ve uyumun, odağında hasta sağlığı ve memnuniyeti olan onkoloji yaklaşımımızın bizler için doğal bir sorumluluk olduğu bilinciyle, bilimin ışığıyla aydınlık yarınlara yürüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimize ve bilimimize katkı sağlayan tüm meslektaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız ve derneğimizin 30. yaşı kutlu olsun.
Sağlıkla, huzurla, keyifle ve birlikte nice yaşlara, cumhuriyetle nice 100 yıllara…

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Uğur Selek

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı

İlgili videoya ulaşmak için tıklayınız.