TROD Kurslar English

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği 4 Şubat Dünya Kanser Günü Aktiviteleri


 
Değerli üyemiz,
 
Tüm dünyada kanserle ilgili yüzlerce kurum, kuruluş, dernek ve örgütün bir araya gelerek oluşturduğu ve derneğimizin de üyesi bulunduğu UICC (Uluslararası Kanserle Savaş Örgütü) kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla 4 Şubat gününü “Dünya Kanser Günü” olarak ilan etmiştir. Her yıl 4 Şubat’ta UICC’nin belirlediği ortak bir slogan çerçevesinde dünya genelinde UICC üyesi tüm kurum ve kuruluşlar tarafından çok çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Bu yıl “4 Şubat Dünya Kanser Günü” nün sloganı “I am….and I will….” olarak belirlenmiştir; “ben buyum ve bunları yapacağım”.  Kanserle mücadele eden sağlık personeli, hastalar ve hasta yakınları için bu slogan zaten gündelik yaşamlarının bir parçası; “ben bir hekimim ve hastalarıma şifa dağıtacağım”, “ben bir hemşireyim ve her zaman yanınızdayım”, “ben bir hasta yakınıyım ve hastama sonuna dek destek olacağım”, ben bir hastayım ve hastalığımla birlikte yaşamayı öğreneceğim”.
 
Bu slogan yalnızca kanser savaşçılarını değil toplumun tüm kesimlerini de kanserle mücadele için harekete geçmeye davet ediyor. Toplumdaki sağlıklı bireylerin yapabilecekleri var, örneğin “ben bir öğretmenim ve öğrencilerimi kanser riskleri konusunda eğiteceğim”, “ben bir tiryakiyim ve sigarayı bırakacağım”, “ben bir anneyim ve çocuklarımı sağlıklı besleyeceğim”, “ben bir emekliyim ve aktif bir yaşam süreceğim” ya da “ben bir gencim ve bol bol spor yapacağım”. 
 
Derneğimiz bu yıl 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde üyelerimizle kansere karşı farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenliyor. Üyelerimizin kanserle mücadelede kararlılık mesajları sosyal medyada çoktan yayıldı bile. Sosyal medya mesajlarını henüz iletmemiş üyelerimiz https://www.worldcancerday.org/custom-poster adresinden mesajlarını hazırlayarak Derneğe whatsapp ya da mail ile iletebilirler… Mesajlarınızı lütfen sosyal medya kanalları aracılığı ile tüm dost, arkadaş ve takipçilerinize duyurunuz, sesimiz daha güçlü çıksın… Mesajlarınızdan oluşturduğumuz video 4 Şubat günü web sitemizde ve sosyal medyada yer alacaktır.
4 Şubat günü İzmir’de Folkart Towers binasının tepesindeki dev ekranlarda derneğimizin “4 Şubat Dünya Kanser Günü” mesajları yayınlanacak ve üyelerimiz İzmir’de Folkart kulelerinin altında ve İstanbul’da Turuncu renk ile ışıklandırılmış 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün altında mesajlarını aktararak kanser konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirecektir.
 
Saygılarımızla
Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği
 

 

Site Haritası | Yardım ve Servis | Kanuni Uyarı | Asistan Karnesi
© Tüm hakları Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği'ne aittir, izinsiz alıntı yapılamaz.

AstraZeneca'nın koşulsuz eğitim desteğiyle hazırlanmıştır.